Online Reklama


  Išrinktas gražiausiai rašantis Lietuvos medikas

    Be kategorijos -

  Nacionalinis Vinco Kudirkos dailyraščio konkursas „Rašom!” – tai kasmetinis renginys, kurio tikslas yra ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, išrinkti gražiausią ir originaliausią rašyseną turinčius šalies gyventojus. Dailyraščio konkursą organizuoja Lietuvių kalbos institutas, UAB Biuro pasaulis” ir Iniciatyvinė pedagogų grupė. Lietuvos mokslų akademijoje vyko ketvirtojo Nacionalinio V. Kudirkos dailyraščio konkurso „Rašom!” finalas. Buvo išrinkti penki gražiausio rašto savininkai. Atskiroje grupėje šiemet pirmą kartą varžėsi ir medikai, kuriuos dalyvauti konkurse aktyviai skatino Lietuvos gydytojų sąjunga. Gražiausiai rašančio mediko vardą iškovojo kaunietė Alma Kleinauskienė.

  Kaip teigė Lietuvos gydytojų sąjungos viceprezidentė Virginija Lukšienė, medikas ir dailyraštis neturi nieko bendro, tik kolegą daktarą Vincą Kudirką. Tačiau ją pradžiugino, kad jos kolegos gydytojai pareiškė norą dalyvauti šiame konkurse.

  Iš viso Lietuvos mokslų akademijoje rungėsi 43 finalistai, kurių darbai buvo atrinkti iš 6311 atsiųstų dailyraščių. Finalo dalyviai buvo suskirstyti į 5 grupes: 3–6 klasių moksleiviai, 7–12 klasių moksleiviai, suaugusieji, medikai ir originaliausių darbų autoriai. Kiekvienos grupės nugalėtojas ir originaliausio darbo autorius buvo apdovanoti „Tallink” kruizine kelione Ryga–Stokholmas–Ryga 4 asmenims, o į Rygą juos veš kompanijos „Lux Express” autobusai. Antrųjų ir trečiųjų vietų nugalėtojams buvo įteikti planšetiniai kompiuteriai „Samsung Galaxy Tab 2” ir „Prestigio MultiPad 8.0 HD”.

  Jauniausiųjų grupėje pirmą vietą iškovojo Paulina Kriščiūnaitė (Kauno Aleksandro Stulginskio mokykla–daugiafunkcinis centras), antrą – Martyna Urmonaitė (Vilniaus A. Vienuolio pagrindinė mokykla), trečią – Andrė Ožechauskaitė (Kauno Senamiesčio progimnazija). 7–12 klasių grupėje nugalėjo Bertina Dragūnaitė (Šiaulių J. Janonio gimnazija), antra – Gabrielė Sinkevičiūtė (Kauno „Santaros“ gimnazija), trečia – Justina Turuta (Vilniaus S. Konarskio vidurinė mokykla). Suaugusiųjų grupėje pirmą vietą užėmė Jūratė Krunglevičiūtė (Alytus), antrą – Laneda Jatulevičienė (Kaunas), trečią – Rima Taučienė (Vilnius). Tarp medikų gražiausiai tekstą perrašė Alma Kleinauskienė (Kaunas), antra – Audronė Klanauskienė (Rokiškis), trečia – Rima Povilaitytė (Telšiai). Dalytė Stasiūnienė (Semeliškės) finale buvo išrinkta originaliausio darbo autore, antra – Vilma Miliukienė (Krekenava), trečia – Lina Damašiūtė Paulauskienė (Klaipėda).

  Visi konkurso finalo dalyviai buvo apdovanoti rašymo priemonėmis „Parker“ ir saldumynais. Specialiuoju prizu buvo apdovanota Mažeikių „Ventos” gimnazija, atsiuntusi daugiausiai dailyraščių – net 502.

  Kaip ir praeitais metais, aktyviausiai dalyvavo jauniausieji. Jie atsiuntė beveik pusę visų darbų – 3118. Mažiausiai buvo gauta medikų darbų, tačiau tikimasi, kad kitąmet jie bus aktyvesni.

  Siekiame reabilituoti šiuos užsiėmimus ir ugdyti dailaus rašymo ir piešimo įgūdžius. Rengdami konkursą „Rašom!” norime ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, visus paskatinti į ranką dažniau paimti plunksnakotį”, – teigia raštinės, biuro ir kompiuterinės technikos bei mokyklos reikmenų prekybos bendrovės „Biuro pasaulis” generalinis direktorius A. Tuminas.  Kiti straipsniai


  sp1

  SPEEDLINK Rapax klaviatūra ir Ledos pelė žaidimų mėgėjams
  13985_xxl_600x600

  Xqisit L1 ausinės
  Alcatel-OT

  Alcatel OneTouch Idol Ultra