Online Reklama


  Atskleistas kenkėjiškas kibernetinis tinklas

    e-Saugumas, Naujienos -

  botnet mit bot herder 3D

  Saugumo sprendimų kūrėja ESET, padedant CERT-Bund ir kitoms ekspertų grupėms, atskleidė ypač didelio masto kibernetinių operacijų tinklą, kuris nuo 2011 metų atakavo „Linux“ ir „Unix“ serverius. „Windigo“, kaip jį pavadino ESET, veikė pasitelkęs gudrias kenkėjiškas programas: serverių kontrolei ir kredencialų vagystei sukurta „Linux/Ebury“, svetainių srautą į kenkėjišką turinį nukreipianti „Linux/Cdorked“ ir brukalams siųsti – „Perl/Calfbot. „Windigo“ atakų aukomis 2011 metais tapo net pasaulinio masto organizacijos „cPanel“ ir „Kernel.org“.„Windigo“ vadinamas tinklas per užkrėstus serverius pasisavina SSH protokolo slaptažodžius, vilioja internautus į kenkėjiško turinio svetaines ir siuntinėja didelius kiekius brukalų.

  2013 metų birželį buvo nustatyta 7707 užkrėstų serverių, rugsėjį -12326, o 2014 metų sausio mėnesį – dar 11110. Per dieną išsiunčiama daugiau kaip 35 mln. brukalų. Kiekvieną dieną apie pusei milijono vartotojų iškyla reali grėsmė užkrėsti kompiuterius, nes prisijungiant prie užkrėstų serverių jie nukreipiami į kenkėjiškas svetaines. Saugumo ekspertų vertinimu, 10 tūkst. serverių šiuo metu vis dar yra įtraukti į „Windigo“ tinklą.

  Kai kuriuos „Windigo“ komponentus ekspertai aptiko jau ankstesniais metais, bet IT saugumo specialistai neįvertino grėsmės dydžio. Potencialių aukų skaičius vis dar auga, nes kiekvienas užkrėstas serveris suteikia prieigą prie įvairių sistemų, duomenų saugyklų, kompiuterio darbo procesų.

  Manoma, kad į „Windigo“ tinklą įtraukta apie 700 interneto svetainių, kurių lankytojai automatiškai nukreipiami į kenkėjišką turinį. Kiekvieną dieną tokiu būdu potencialiomis kibernetinių sukčių aukomis tampa apie pusę milijono lankytojų.

  Windigo“ atakuoja įvairias operacines sistemas – „Linux“, „FreeBSD“, „OpenBSD“, „Apple OS X“, „Microsoft Windows“. Į kenkėjišką turinį nukreipiami ir „iPhone“ telefonų savininkai.  Kiti straipsniai


  sp1

  SPEEDLINK Rapax klaviatūra ir Ledos pelė žaidimų mėgėjams
  13985_xxl_600x600

  Xqisit L1 ausinės
  Alcatel-OT

  Alcatel OneTouch Idol Ultra